Paramahamsa Joganandas darbu fragmenti

Paramahamsa Jogananda “Pašrealizācijas būtība”

(Paramahamsa Joganandas izteicieni, ko pierakstījis viņa māceklis Krijananda – Donalds Volters)

Jogananda teica: Kādreiz es redzēju bildīti, kurā bija redzams nelielos, bet smagi piekrautos ratos iejūgts suns. Saimnieks bija izdomājis oriģinālu paņēmienu kā piespiest suni vilkt ratiņus. Pie ratiem bija piestiprināta gara kārts. No tās gala apetītlīgi karājās cīsiņš. Izmisīgi cenšoties sasniegt cīsiņu, suns gandrīz nemanīja smagos ratus, ko vilka sev līdzi.

Visnotaļ daudzi darījumu cilvēki ir pilnīgi līdzīgi šim sunim! Viņi pastāvīgi domā – Lūk tikai nopelnīšu vēl mazliet naudas un tad beidzot būšu laimīgs. Taču viņu “laimes cīsiņš” tomēr visu laiku aizslīd tālāk un tālāk. Bet pavērojiet kādu smagu kravu ar nepatikšanām un problēmām viņi velk sev līdz, cenšoties savu “cīsiņu” aizsniegt.

Vēršoties pie lielas auditorijas Amerikā, Paramahamsa Jogananda teica: Modernais cilvēks ir lepns par savu zinātnisko pieeju pasaulei. Ļaujiet man jums izteikt tādu priekšlikumu – tad izanalizējiet pašu dzīvi – kā laboratorijā. Amerikāņiem patīk eksperimentēt, tad kāpēc nepaeksperimentēt pašiem ar sevi, ar savu attieksmi pret dzīvi, ar savām domām un uzvedību?

Mēģiniet saprast, kas tā tāda dzīve un kā šo dzīvi var uzlabot. Padomājiet, kāda ir cilvēkiem pati dziļākā vēlēšanās un kā viņiem labāk realizēt šo sirds vēlēšanos. Paskatieties, no kā viņi vairāk par visu gribētu izvairīties un kā tikt vaļā no šiem nelūgtajiem “viesiem” nākotnē.

Lai iegūtu pareizas atbildes fizikā vai ķīmijā, nepieciešams pareizi noformulēt jautājumu, Tas tieši tāpat ir spēkā arī attiecībā uz dzīvi….

Tie, kas iegrimuši ķermeņa apziņā, ir līdzīgi ārzemniekiem svešā zemē. Mūsu dzimtā zeme ir Visuresamība. Uz zemes mēs esam tikai viesi, kas ieradušies šeit uz kādu laiku.

Diemžēl vairums cilvēku paši sevi pārvērš par nevēlamiem viesiem! Viņi stūrgalvīgi cenšas pārvērst par savu īpašumu šīs zemes gabaliņu. Viņiem visu laiku ir vienas un tās pašas domas: “mana māja”, “mana sieva”, “mans vīrs”, “mani bērni”. Materiālās saites – saldas un noslēpumainas – neļauj viņiem nokratīt no sevis nezināšanas miegu, un viņi aizmirst, kas viņi tādi ir patiesībā.

Pamostieties, kamēr jūsu miegainās dzīves nav aprijusi bezgalība! Kad nāve pieprasīs savas tiesības uz šo ķermeni, kur gan paliks jūsu ģimene, jūsu māja, jūsu nauda? Jūs neesat šis ķermenis. Ķermenis ir tikai trauks, kas dots jums tāpēc, lai baudītu no tā Gara dzīrēs.

Tad kāpēc gan lai neapgūtu šo pašu svarīgāko mācību vēl līdz nāvei? Ko gan gaidīt? Atcerieties par Gara bezrobežību iekšienē un nepiesaistieties cilvēciskās apziņas ierobežojumiem.

Cilvēciskās dzīves jēga nav izveidot ģimeni, ēst un nomirt. Ēst, dzert un nomirt – tas ir tas, kā dzīvo dzīvnieki. Kāpēc dzīvot savam patiesajam stāvoklim neatbilstošā nabadzībā.

Dievs ir dāvājis cilvēkam prātu, lai to izmantotu pareizi un mēģinātu atrisināt savas dzīves jēgas jautājumu. Viņš ir padarījis jūs saprātīgus, lai, attīstot atšķiršanas spēju, jūs varētu Viņu atrast. Tad izmantojiet šo dievišķo dāvanu gudri. To nedarīt – tas nozīmē ņodarīt vislielāko netaisnību pašiem sev.

Padomājiet kaut mirkli par Jēzus vārdiem: “Lai mirušie paši aprok savus mirušos…”. Viņš gribēja teikt, ka vairums cilvēku ir miruši, bet to nezina! Tiem nav ne tiecības, ne iniciatīvas, ne garīgā entuziasma, ne arī prieka dzīvē.

Kāda jēga tā dzīvot? Dzīvei ir jābūt pastāvīgai iedvesmai. Dzīvot tikai mehāniski nozīmē būt iekšienē mirušam, kaut arī ķermenis elpos.

Cilvēku dzīve ir tik garlaicīga un neinteresanta tāpēc, ka savai laimei viņi izmanto seklus kanālus tā vietā, lai dotos tieši pie neierobežotā prieka avota savā iekšienē.

Visums ir Dieva sapnis. Tā plašums izriet no apziņas bezrobežības. Iedomājieties gaismas sfēru, kas izplatās neierobežotā telpā ar domas ātrumu. Vai tā var kādreiz sasniegt punktu, no kura tālāka paplašināšanās kļūs neiespējama? Nekad! Kaut arī matērijai ir noteiktas robežas, apziņai to nav. …

Tieši tāpat kā pirms darbības ir doma tā arī matērija līdzīgi paplašinošās gaismas sfērai aizpilda telpu, ko tai ir izveidojusi doma. Visuma pamatsubstance ir apziņa. Pati matērija parādījās tikai pateicoties domai: sākotnēji enerģijas formā, bet pēc tam arī vielas formā.

Jo matērija nav nekas cits kā enerģija blīvākā izpausmes formā. Tā apgalvo šodienas zinātne. Bet zinātniska meditācija jau sen ir atklājusi, ka enerģija ir tikai Dieva gribas projekcija.

Cilvēka nozīmība nav viņa ego vai personībā. Viņa nozīmība ir tajā, ka kā dvēsele viņš ir Dieva daļa.

Cilvēka dzīves mērķis ir tajā, lai atrastu Dievu. Tas ir vienīgais mūsu eksistences cēlonis. Darbs, draugi, materiālās intereses – pašas par sevi šīs lietas neko nenozīmē. Tās nekad nevarēs jums dot patiesu laimi tā vienkāršā iemesla dēļ, ka tas viss nav pilnīgs pats sevī. Tikai Dievs sevī ietver visu.

Tieši tāpēc Jēzus teica: “Meklējiet vispirms Dieva Valstību un Viņa patiesību, tad jums visas šīs lietas taps piemestas”. Meklējiet vispirms visu labumu Devēju un saņemiet no Viņa visas Viņa mazākās dāvanas.


Paramahamsa Jogananda

Zinātniskie ārstējošie apgalvojumi (afirmācijas).

(pēc 5.izdevuma 1935.gadā, Losandželosā, Kalifornijā)

veltījums dievišķajam guru

ar patiesu mīlestību, godbijību, pazemību un uzticību

Att. 30-to gadu Joganandas jogas lekcijas studentiem vāks (personālās iknedēļas lekcijas, 15.nedēļa)

Apgalvojumu (afirmāciju) praktiska lietošana lai atbrīvotos no ķermeņa, prāta un gara slimībām caur Saprāta, Gribas, Izjūtas un Lūgšanas spēku.

Cilvēka vārdi ir gars cilvēkā. Vārdi ir skaņas, ko izsauc domas svārstības (vibrācijas). Domas ir vibrācijas, ko izsauc Ego vai gars. Katrs vārds, ko jūs izrunājat, tam jābūt stipram ar jūsu patieso gara vibrāciju. Vairuma cilvēku vārdi ir nedzīvi, jo tie nāk automātiski, nepiesātināti ar gara spēku. Pārāk daudz runāt, pārspīlēt vai runāt nepatiesību, tas ir tieši tāpat kā mēģināt šaut lodes no rotaļu šautenes bez pulvera. Tieši tāpēc pļāpīgu cilvēku vai neprecīzu cilvēku lūgšanas un vārdi neizraisa nekādas vēlamas izmaiņas notikumu gaitā. Katru izrunājamo vārdu ir nepieciešams pārdomāt, t. i. katrā izrunājamā vārdā jābūt ne tikai Patiesībai, bet arī zināmai daļai, ko piepilda jūsu gara spēks. Vārdi bez gara spēka ir tas pats, kas sēnalas graudu vietā.

Vārdi, kas ir piesātināti ar patiesumu, pārliecību, ticību un intuīciju ir līdzīgi stiprām sprāgstvielām un sagrauj nepārvaramas grūtības un rada vēlamās izmaiņas tāpat kā sprāgsvielas var sagraut nepieejamu cietokšņu sienas. Izvairieties teikt nepatīkamus vārdus pat, ja tie ir patiesi. Vārdiem ir jābūt izteiksmīgiem un saskaņā ar iekšējo pārliecību. Patiesi vārdi un apstiprinājumi (afirmācijas), ko atkārto ar iekšēju izteiksmi, izjūtu un gribas piepūli, droši iedarbina Kosmiskās Vibrācijas visuresošo Spēku un sniedz palīdzību sarežģījumu risināšanā.

Piesauciet šo Spēku ar bezgalīgu uzticību, atstājot visas šaubas un iekšējas gaidas par vēlamajiem rezultātiem. Ja jūs tā nedarīsiet, tad jūsu piesaucošā uzmanība atliksies un pāries no ņozīmētā mērķa uz citu tēmu. Bez tam jūs nevarat gaidīt rezultātus, jo iesējot svārstīgas lūgšanas vai prasījuma sēklu Kosmiskās Apziņas augsnē un pēc tam katru minūti to velkot ārā, lai paskatītos vai jūsu prasījumi dos vēlamo rezultātu dīgļus vai nē, sēkla nevarēs uzdīgt.

Att. Joganandas pēdējā fotogrāfija banketā par godu Indijas sūtnim Amerikā dažus mirkļus pirms mahasamadhi, kurā viņš iegāja dziedot dziesmu par Indijas slavu, kā arī pats jau ilgāku laiku pirms tam bija pareģojis.

Dieva dotie spēki cilvēkā.

Jāatceras, ka nav nekā varenāka par Kosmisko Apziņu vai Dievu. Kosmiskās Apziņas spēks un varenība ir daudz lielāks par jūsu prāta spēku vai par citu cilvēku prātu spēku. Tāpēc jums jāmeklē tikai Viņa palīdzība, bet tas nenozīmē, ka jums jāpadara sevi pasīvu, inertu vai vieglticīgu, vai ka jums būtu jāpadara sava paša prāta spēks vājš. Dievs palīdz tiem, kas paši palīdz sev.